Jakie koszty sądowe związane są z rejestracją spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Krajowym Rejestrze Sądowym, a jakie ze zmianą wpisu do rejestru? | Kancelaria Radców Prawnych Klatka i Partnerzy Katowice

Jakie koszty sądowe związane są z rejestracją spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Krajowym Rejestrze Sądowym, a jakie ze zmianą wpisu do rejestru?

Zgodnie z przepisem art. 52 ust. 1 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych opłata stała od wniosku o zarejestrowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w rejestrze przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym wynosi 1000 zł.Ponadto na podstawie § 8 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 15 kwietnia 1996 r. w sprawie organizacji, sposobu wydawania i rozpowszechniania oraz podstawy ustalania ceny numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego i wysokości opłat za zamieszczenie w nim ogłoszenia lub obwieszczenia, za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym pierwszego wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego pobiera się opłatę w wysokości 500 zł.Natomiast zgodnie z przepisem art. 55 w/w ustawy za dokonanie zmiany wpisu dotyczącego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wpisaną do rejestru przedsiębiorców KRS trzeba ponieść opłatę stałą w kwocie 400 zł, a za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym kolejnych wpisów do Krajowego Rejestru Sądowego pobiera się opłatę w wysokości 250 zł.

Masz pytania?

Skontaktuj się z naszym ekspertem

/
/

Udostępnij

Skomentuj

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.