Jak dokonać zmiany umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? | Kancelaria Radców Prawnych Klatka i Partnerzy Katowice

Jak dokonać zmiany umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Zgodnie z przepisem art. 157 § 2 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. z 2000 r. nr 94, poz. 1037 ze zm.)  umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinna być zawarta w formie aktu notarialnego.Z kolei przepis art. 77 § 1 Kodeksu cywilnego stanowi, że uzupełnienie lub zmiana umowy (w tym również umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) wymaga zachowania takiej formy, jaką ustawa (np. Kodeks spółek handlowych) lub strony przewidziały w celu jej zawarcia.A ponieważ Kodeks spółek handlowych wyraźnie wskazuje, iż umowa spółki musi być sporządzona w formie aktu notarialnego, to jej uzupełnienie lub jakakolwiek zmiana również musi być dokonana w tej formie.Zmiany dokonane w umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z pominięciem formy aktu notarialnego są nieważne.

Masz pytania?

Skontaktuj się z naszym ekspertem

/
/

Udostępnij

Skomentuj

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.