Czy przeniesienie autorskich praw majątkowych wymaga jakiejś szczególnej formy?

Zgodnie z art. 53 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności. Niedochowanie formy pisemnej przy umowie przenoszącej autorskie prawa majątkowe powoduje bezwzględną nieważność tej czynności (umowy). Spełnienie świadczenia przewidzianego taką umową ma wówczas charakter świadczenia nienależnego (art. 410 § 2 Kodeksu cywilnego) z wszystkimi skutkami przewidzianymi dla takich świadczeń w Kodeksie cywilnym.

Udostępnij

Skomentuj

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Przepisz znaki z obrazka.

Kategorie